مجری گری، گویندگی و فن بیان

آموزش کارگاهی، نیاز امروز

علیرضا معینی، 52 ساله، متولد 1335 در اصفهان، فارغ‌التحصیل رشته تولید برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی از دانشکده صدا و سیما و یکی از گویندگان صاحب سبک و متبحر به ویژه در حوزه شعرخوانی و دکلمه آثار فاخر ادبی ایران و جهان است. در ادامه  گفت وگوی کوتاه و دوستانه روابط‌ عمومی رادیو فرهنگ با وی تقدیم حضور می گردد ...

 


ادامه مطلب
نوشته شده در دوشنبه 1388/05/05ساعت توسط مبین بهرازفر|

 
كاظم احمدزاده براي مردم چهره‌اي آشنا است. او حدود 15 سال است كه به عنوان مجري در تلويزيون فعاليت دارد. احمدزاده پس از سال‌ها كار در رسانه و تهيه برنامه‌هاي اجتماعي نظراتي متفاوت درباره برنامه‌هاي زنده و اجتماعي تلويزيون و نوع اجراي اين گونه برنامه‌ها دارد.

بهار-بيست دات كام   تصاوير زيبا سازی وبلاگ    www.bahar-20.com


ادامه مطلب
نوشته شده در شنبه 1387/12/03ساعت توسط مبین بهرازفر|

ما در رسانه مان منتقدان خوبي داريم اما مقلدان خوبي نيستيم. برنامه هاي خوب دنيا را مي بينيم، از استقبال مخاطب آن حظ مي کنيم، حس همذات پنداري در ما متبلور مي شود، کار را ساده مي پنداريم، تقليد مي کنيم اما ياد نمي گيريم.


ادامه مطلب
نوشته شده در شنبه 1387/11/12ساعت توسط مبین بهرازفر|

علاقه مندان به حرفه گویندگی حتما با خانم قیومی آشنا هستند. جوان بودن و حرفه اي بودن در گويندگي و خبرنگاری از صفات بارز اوست. قيومي فارغ التحصيل كارگرداني است و از مدت ها قبل در رشته الهيات هم تحصیل می کند. به گفته خودش از سال 76 خيلي اتفاقي وارد صدا و سيما شده و ...

 


ادامه مطلب
نوشته شده در دوشنبه 1387/11/07ساعت توسط مبین بهرازفر|

محمدحسین سروش در برنامه گفت و گوی روز با تاکید بر تعریف واژه گویندگی گفت: گوینده ها می روند ولی گویندگی می ماند، چرخه سرجایش است، گویندگان تا زمانی که دوره گویندگی را طی نکنند و قدرت تبیین و انتقال مفاهیم متن را بلد نباشند حق ندارند روی صندلی اجرا بنشینند.


ادامه مطلب
نوشته شده در دوشنبه 1387/09/11ساعت توسط مبین بهرازفر|

به ‌نظر من در حال حاضر آموزش در گويندگي جايگاه خوبي ندارد. معمولا اين چنين است كه، كسي كه صداي خوبي دارد، تست‌ مي‌دهد و به صورت شيوه خيلي مطلوبش جذب كار مي‌شود. ممكن است در طول كار، يكسري آموزش‌ها براي گوينده بگذارند ولي براي شروع، آموزش مطلوبي كه در واقع راضي كننده باشد، نداريم.
ادامه مطلب
نوشته شده در شنبه 1387/09/02ساعت توسط مبین بهرازفر|عمو قناد، قلقلی و خانم معاونی" حتماً شما هم این سه نفر را می شناسید. سالهای سال است كه برای شما در تلویزیون برنامه های خوب اجرا می كنند. حتماً شما هم دوست دارید روزی با این سه نفر حرف بزنید شكل كاری كه ما انجام دادیم. با همدیگر آن را می خوانیم

ادامه مطلب
نوشته شده در یکشنبه 1387/08/05ساعت توسط مبین بهرازفر|


اجراي تلويزيون سخت‌تر از راديو است، با توجه به اين كه ما اجراي هر دو رسانه را تجربه كرديم، اگر گوينده موفق راديو باشي اجراي تلويزيون به لحاظ اين كه قابليت خودش را دارد، نبايد به موفقيت تلويزيون هم در اجرا مطمئن باشي.
 تلويزيون با كمك دكور، تصوير و فضا به شما كمك مي‌كند كه قدرت ارتباط با مخاطب را بيشتر كني، اما شايد برقراري اين هماهنگي لازم از حيطه قدرت برخي خارج باشد.

ادامه مطلب
نوشته شده در چهارشنبه 1387/06/27ساعت توسط مبین بهرازفر|

مجری اولین سطح تماس با بیننده است. مجری فقط نماینده یک شبکه نیست، نماینده رسانه نیست، نماینده یک ملته. طرز نشستن، پوشش، صحبت کردن و... باید موید رفتاری باشد که نهایتا فرهنگ این مردم رو تشکیل می دهد.

ادامه مطلب
نوشته شده در پنجشنبه 1387/06/21ساعت توسط مبین بهرازفر|


فرزاد حسنی مجری رادیو و تلویزیون که با برنامه نیمرخ شهرت خود را دو چندان کرد را بیشتر مردم می‌شناسند. او متولد سال 1357 است و کار خود را در سازمان از سال 75 آغاز کرده. نوع گویش و اجرای او همیشه موافقان و مخالفان زیادی داشته و به لحاظ خبرساز بودن شاید نقطه مشترکی با شهرام گیل آبادی داشته باشد.


ادامه مطلب
نوشته شده در سه شنبه 1387/06/19ساعت توسط مبین بهرازفر|

شايد بارها صداي او را در نقش هاي مختلف سينمايي و تلويزيوني شنيده ايد، صداي گيرا و دلنشين او در قالب قصه هاي تلويزيوني و سينمايي آرام بخش مخاطبان ايراني بوده است.
 
ادامه مطلب
نوشته شده در شنبه 1387/06/16ساعت توسط مبین بهرازفر|

به گفته علیرضا کنگرلو  يك گوينده خوب و موفق راديو بايد اهل مطالعه و روزنامه خوان باشد كه به تبع مطالعه به روز خود ا ز خط قرمزها آگاهي داشته و خود را وارد مرز ابتذال نكند.
ادامه مطلب
نوشته شده در چهارشنبه 1387/06/13ساعت توسط مبین بهرازفر|

دومين هم‌انديشي و گردهم‌آيي شاعران، گويندگان و مجريان ادبي صدا و سيما (راويان) با تقدير از «بهروز رضوي» گوينده پيشكسوت راديو و تلويزيون همراه بود...


ادامه مطلب
نوشته شده در یکشنبه 1387/06/10ساعت توسط مبین بهرازفر|

خبر اصولا باید داغ باشد در غیر این صورت دیگر خبر نیست؛ لذا این ویژگی در تمام خبرها وجود دارد اما به نظر من خبرهای ورزشی به این علت جذاب‌تر هستند که واکنش کمتری را در مخاطب برمی‌انگیزند. خبرهای ورزشی برخلاف خبرهای سیاسی، اقتصادی و یا فرهنگی به نوعی نرم‌تر و عمومی‌تر هستند و در نتیجه، درصد پذیرش آنها نیز بالاتر است...
ادامه مطلب
نوشته شده در شنبه 1387/05/19ساعت توسط مبین بهرازفر|

سال ۱۳۱۹ در حالی كه ۲۰ سال از اختراع رادیو در دنیا می گذشت این رسانه وارد ایران شد. خیلی ها رادیو را از آن روزهایی كه كارش را در بی سیم پهلوی شروع كرد.
ادامه مطلب
نوشته شده در پنجشنبه 1387/05/10ساعت توسط مبین بهرازفر|

فرزاد جمشيدي گفت: نوعي شاخه هرزه در پيكره اجرا در حال رشد است كه ملغمه وقاحت در پرسش كردن، رنگ و نوع پوشش است و باعث شده كه مجري لباس خود را باز ‌بگذارد و زيرش تي‌شرت بپوشد و با اسم كوچك مهمان خود را صدا بزند.
ادامه مطلب
نوشته شده در سه شنبه 1387/05/08ساعت توسط مبین بهرازفر|

گفت وگو با محمد رضا شهیدی فر// شایعه کردند داماد فلان مسئول هستم!
*گفت وگو با فرزاد حسني //  زنگ زدند گفتند از امشب نياييد!
*گفت وگو با رضا رشيد پور// تلويزيون هيچ مشكلي با شب شيشه‌اي نداشت!


ادامه مطلب
نوشته شده در یکشنبه 1387/05/06ساعت توسط مبین بهرازفر|

قاسم افشار دارای مدرك كارشناسی ارشد است. از سال 1358 كار در صدا و سیما را به عنوان گوینده خبر شروع كرده است. كمتر كسی است كه صدای او را در بخشهای شبانگاهی خبر نشنیده باشد. فرصتی دست داد تا با این گوینده خوب خبر به گفت و گویی صمیمی بنشینیم كه می خوانید.

ادامه مطلب
نوشته شده در شنبه 1387/05/05ساعت توسط مبین بهرازفر|

 علیرضا جاویدنیا، مجری برنامه های طنز رادیویی و تلویزیونی

آغاز فعالیتش با تقلید صدا در تلویزیون شکل گرفت بعدها آن را با آموزش و دوره دیدن در کلاسهای فن بیان تکمیل و از آن پس همه انرژی اش را صرف اجرا کرد ...


ادامه مطلب
نوشته شده در چهارشنبه 1387/05/02ساعت توسط مبین بهرازفر|


آخرين مطالب
» اوحدی: گویندگان خبر شخصیت تلویزیونی ندارند
» گیل‌آبادی:ادبیات گویندگان خبر به زبان معیار جامعه نزدیک نیست
» گویندگان خبر در برزخ هستند
» انتخاب گوینده با معیارهای حرفه‌ای انجام شود
» «برخی مجریان به لحاظ شخصیتی ظرفیت مدیریت اقبال اجتماعی را ندارند»
» «چالش خوب است اما به شرط ادب»
» مجریانی که در مسیر پولسازی حرکت می‌کنند
» چند توصیه برای گویندگان و مجریان
» مجریانی که تبدیل به تاجر فرهنگی، هنری می‌شوند!
» مجریانی که دچار بی‌حیایی می‌شوند

Design By : Pichak